back

Кажуть історія – це вічність

25 травня 2018

Бахмацька центральна районна бібліотека є острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії славного Бахмацького краю. Кажуть історія – це вічність, а його культура - це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується, збагачується.

Вивчення історії рідного краю, популяризація традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть - одне з найголовніших завдань у бібліотеці. Народні свята - один з важливих елементів духовної культури народу. Вони беруть свій початок з дохристиянських часів, коли наші предки вірили в сили природи: сонце, вітер, вогонь, дощ та інші природні явища. Прадавні народні обряди тісно пов'язувались з порами року та відповідно до них працею в полі і господарстві. Це були весняні, літні, осінні, зимові свята. З часу прийняття християнства упродовж віків різні вірування, традиції і звичаї наших предків злилися з християнськими обрядами і надійно оберігають духовний зв’язок поколінь. Багатющий скарб звичаїв українського народу ми отримали у спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь.

З метою популяризації літератури про звичаї, традиції, обряди Бахмаччини, українського народу в центральній районній бібліотеці проведено День краєзнавства «Що не край, то звичай» (свята та обрядовість на Бахмаччині, святкування свята Трійці), який розпочався в бібліотеці і продовжився в міському парку культури і відпочинку.

Яна Гросман, бібліограф центральної бібліотеки КЗ «Бахмацька ЦБС».