back

Асоціація ОТГ підтримує запровадження системи державного нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування

08 жовтня 2018

Про це за результатами вчорашньої наради з представниками Асоціації об'єднаних територіальних громад заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Також він констатував: відбувся конструктивний і відвертий діалог з представниками Асоціації ОТГ, надійними партнерами із впровадження реформи децентралізації. Важливий результат: дорадчий орган виступає за якнайшвидше завершення реформи місцевого самоврядування – вже до 2020 року.

– Місцеві вибори мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основні. Ключове завдання у цьому питанні – посилити роботу по затвердженню перспективних планів, аби ми якнайшвидше вийти на 100% покриття областей громадами. А далі прийматимемо рішення про адміністративне об’єднання громад відповідно до уже затверджених перспективних планів, – зазначив урядовець і додав, що Асоціація ОТГ позитивно оцінює реформу первинної медицини і вже бачить цей позитив у громадах.

Разом з тим, за словами Віце-прем’єр-міністра, є гострі питання і необхідність компромісних рішень по них. Більшість – стосовно міжбюджетних відносин в умовах формування Держбюджету-2019 та пошуку додаткових інструментів збільшення ресурсної бази місцевих бюджетів. Мова йде про необхідність удосконалення формули розподілу освітньої субвенції, фінансування вторинної ланки медицини, законодавчого закріплення норми про сплату прибуткового податку (ПДФО) підприємствами безпосередньо за місцем господарської діяльності. У фокусі уваги й проблемні питання передачі земель сільськогосподарського призначення та необхідність прийняття законопроекту стосовно надання громадам права розпоряджатися землями.

– Розумію, що у всіх цих питаннях зінтегрована потреба багатьох громад. Переконаний, що ми обов’язково спільно знайдемо шляхи їх вирішення. Ми завжди відкриті до діалогу, – підкреслив Геннадій Зубко.

Довідково. На Чернігівщині об’єднаними територіальними громадами покрито 55,5% території. Це четвертий показник по Україні. До того ж, Чернігівська область – одна з небагатьох, де перспективний план формування ОТГ, поданий на затвердження КМУ, покриває 100% території регіону.

Нагадаємо також, що область має 2 місце в рейтингу Мінрегіону за відсотком населення ОТГ до загальної кількості населення, четверте – по кількості ОТГ (їх функціонує 38). Загальний результат області на загальноукраїнському рівні – третє місце.

 

Читати також: Чернігівська область – третя в рейтингу Мінрегіону з децентралізації

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
з використанням матеріалів прес-служби
Віце-прем’єр-міністра України