back

Перспективи розвитку громади обговорили на засіданні Ради регіонального розвитку

13 грудня 2018

13 грудня відбулося засідання Ради регіонального розвитку Бахмацького району, яке  відкрила голова райдержадміністрації Тетяна Неділько. Головними темами засідання стали питання проведення в районі ключових реформ, зокрема медичної та освітньої, створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва в районі. Не оминули під час засідання і питання децентралізації.

У заході взяли участь заступник голови районної ради Анатолій Бондар, заступник Бахмацького міського голови Анатолій Карпенко, голова Батуринської об’єднаної територіальної громади Леонід Душа, сільські й селищний голови, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, керівники підприємств, установ, організацій, представники громадськості та ЗМІ.

На початку  засідання виступив Батуринський міський голова Леонід Душа, який проінформував про напрацювання  об’єднаної територіальної громади, а це й проведення ремонту доріг, відкриття дитячого садка тощо. В першу чергу, на думку міського голови, треба розвивати економіку громади, виробництво (відкривати пекарню, ковбасний цех тощо), створювати робочі місця та умови привабливі для молодих фахівців. «Ми маємо заробляти гроші для бюджету громади, а не «проїдати» їх», - наголосив він.

Він розповів, як запрошує молодь на роботу в громаду та дає їй житло, поскаржився на кадровий голод і похвалився тим, які проблеми уже вдалося вирішити. Його промова була пронизана гумором неординарної особистості і щирим бажанням поділитися власним світобаченням і життєвим досвідом з керівниками територіальних громад. 

Завідувач сектором освіти райдержадміністрації Лариса Журба, за допомогою презентації, наглядно розповіла про реалізації державної освітньої реформи «Нова українська школа», її перші кроки та подальшу траєкторію.

Один із принципів НУШ — партнерство, у тому числі між школою і батьками. Нова українська школа — заклад, до якого приємно ходити учням. Головний акцент у ставленні до дитини — повага й увага до неї, — наголосила Лариса Журба.

Очільниця освітянської галузі акцентувала, що вперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом. Так, для поліпшення матеріально-технічної бази НУШ було спрямовано залишки коштів освітньої субвенції 2017 року в сумі 462 тис. гривень. Централізовано  придбано 25 ноутбуків. Для 30 перших класів було надано по 8,5 тис. грн і кожний вчитель 1 класу мав можливість на власний розсуд придбати обладнання чи дидактичний матеріал. Так, наприклад, ЗОШ №1 придбала 3 телевізори, Пісківська ЗОШ – парти, хтось обрав ляльковий театр, таблиці, глобуси, килимки, коркові дошки і таке інше. Для НУШ надійшли кошти субвенції з дербюджету у сумі 865,6 тис.грн, з нихна:432,8 тис. грн. придбано меблі, 432,8 тис. грн - дидактичне обладнання. Також додатково виділено 612 тис. грн з держбюджету  на придбання комп'ютерної техніки. Закуплено 25 проекторів, 11 ноутбуків, 7 принтерів та 4 телевізори. На сьогодні кожний перший клас має ноутбук, проектор, дидактичне обладнання.

Особливу увагу під час засідання приділили і питанню медичної реформи. Головний лікар центральної районної лікарні Сергій Чалий та головний лікар КНП «Бахмацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вікторія Петройтіс ознайомили присутніх з її впровадженням на території району.

Серед чисельних напрацювань – суттєве покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. Так, з різних джерел фінансування на покращання матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району протягом останніх двох років використано майже  8 млн грн  (це, перш за все, ремонтно-будівельні роботи, придбання медичного обладнання, апаратури тощо). Медичні заклади  отримали 4 автомобілі. Завершені роботи з ремонту частини четвертого поверху центральної районної лікарні під кардіологічне відділення. Триває  реконструкція пологово-гінекологічного відділення Бахмацької центральної районної лікарні на суму майже 4 млн гривень. Це результат участі в обласному конкурсі з відбору проектів, які фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку.

- Видатки на охорону здоров’я – це не просто витрати, це – інвестиція. У центрі уваги -  залучення молодих кваліфікованих кадрів у медичну галузь,  і як мотивація – забезпечення їх житлом. Особливо це важливо в умовах дефіциту  лікарських кадрів.  Адже наша мета - підвищення якості надання медичних послуг населенню, і як результат - зміцнення здоров’я та довголіття жителів району, - зазначила Тетяна Неділько.

Ми повинні усвідомлювати, що  реформи відбуваються у важкий для країни час, в умовах військової агресії з боку Росії, тож маємо об’єднати всі зусилля, працювати як єдина команда, з метою розвитку Бахмаччини та України», – підсумувала очільниця району, завершуючи засідання  Ради регіонального розвитку Бахмацького району.

Загальний відділ апарату райдержадміністрації