back

Обговорено низку актуальних питань та окреслено перспективи розвитку району

14 січня 2019

14 січня на території Бахмацького району з робочим візитом перебували почесні гості - голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко.

Свій робочий візит народний депутат України Валерій Давиденко розпочав з Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 5. У ході зустрічі разом з головою райдержадміністрації Тетяною Неділько, завідувачем сектору освіти райдержадміністрації Ларисою Журбою ознайомилися з ходом капітального ремонту санвузлів у приміщенні навчального закладу.

Директор школи Ірина Оніщенко провела для почесних гостей екскурсію. За її словами в навчальному закладі навчається 778 учнів. Трудовий колектив налічує 98 осіб, з них 70 вчителів. За останні роки завдяки проведенню ремонтних робіт школа значно змінилася. За сприяння народного депутата України Валерія Давиденка виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, а саме: на капітальний ремонт санвузлів Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 у сумі 400 тис. гривень. 

Цього ж дня голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко провели зустріч з активом району, в якій взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств району, територіальних громад, підприємств, установ, організацій, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб, представники ЗМІ.

У ході зустрічі обговорено низку актуальних питань із життєзабезпечення району, напрацьовано шляхи вирішення проблемних питань, окреслено перспективи розвитку.

Про основні здобутки Бахмацького району за підсумками 2018 року та перспективи розвитку в поточному році доповіла голова райдержадміністрації Тетяна Неділько.

Зі слів очільниці району виконання бюджету району за  минулий рік становить 106, 4 %. У повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати та здійснені розрахунки за спожиті енергоносії.

Провідною галуззю району є сільське господарство. На Бахмаччині вироблено кожну 13 тонну зерна, 3 тонну м’яса та 6 тонну молока в області, - і це результат щоденної праці не однієї тисячі людей. Тож за обсягом виробництва сільськогосподарської продукції на одну особу  минулоріч  Бахмаччина  посіла першу  сходинку серед районів області та другий рік поспіль стала переможцем трудового суперництва.

Приділяємо значну увагу підвищенню інвестиційної привабливості Бахмаччини. Так, у район  з державного бюджету надійшла рекордна сума коштів – майже 24 млн гривень. Інвестиційні кошти  були спрямовані на соціально важливі об’єкти. Це, насамперед, 32 об’єкти соціальної сфери: 12 - в галузі освіти, 8 об’єктів житлового та комунального господарства, 4 – в галузі спорту, 4 об’єкти дорожньої інфраструктури, 3 – в галузі культури, 1 – в   галузі охорони здоров’я.

Прикладом оперативного та ефективного використання субвенційних коштів та співпраці з місцевими бюджетами і суб’єктами господарювання району стала підготовка до проведення оздоровчої кампанії 2018 року. Зокрема, у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія», що в літній період діє на базі Курінської ЗОШ І – ІІ ст., проведено значний обсяг будівельно-монтажних робіт, виконано заходи з протипожежної безпеки та лише за неповних  два місяці побудували санблок. Загалом, на реконструкцію об’єкту та оновлення матеріально-технічної бази було спрямовано  майже 2 млн гривень.

Також одним із напрямів роботи з молоддю  є залучення її до занять фізичною культурою і спортом, що в свою чергу потребує розбудови спортивної інфраструктури.  Вдалося ефективно використати кошти в сумі майже 1,5 млн гривень на будівництво  спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям на базі Бахмацької ЗОШ І-ІІІ ст.  № 5, а також віднайшли кошти з районного бюджету в сумі 82 тис. грн  для його освітлення. Облаштовуємо боксерську залу в одному з приміщень районного Будинку культури, яке, до речі, вже багато років не використовувалося і перебувало в занедбаному стані. На реалізацію цього проекту з районної казни спрямовано  1 млн 200 тис. гривень, а також приємним передноворічним подарунком стало те, що надійшли субвенційні кошти для придбання спортивного обладнання та інвентаря. 

Дбаючи про надання якісних освітніх послуг у сільській місцевості, за рахунок ефективного використання коштів освітньої субвенції придбано новий шкільний автобус, вартістю майже 2 млн гривень. На шляху до реалізації в районі концепції «Нова Українська школа»,  в минулому році освоєно майже мільйон гривень, який надійшов з державного бюджету. Відкрито інклюзивно-ресурсний центр, на придбання обладнання для якого використано 357 тис. грн коштів державного бюджету, і який облаштовано відповідно до сучасних вимог.

Однією з пріоритетних у районі є медична галузь. Так, з різних джерел фінансування на покращання матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району протягом останніх двох років використано майже  9 млн грн  (це, перш за все, ремонтно-будівельні роботи, придбання медичного обладнання, апаратури тощо). Медичні заклади  отримали 5 автомобілів. 

Завершені роботи з ремонту частини четвертого поверху центральної районної лікарні під кардіологічне відділення. На завершальному етапі - реконструкція пологово-гінекологічного відділення Бахмацької центральної районної лікарні на суму майже  4 млн гривень. У центрі уваги -  залучення молодих кваліфікованих кадрів у медичну галузь,  і як мотивація – забезпечення їх житлом.

Серед основних напрямків соціальної політики  - надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які повернулися із зони, де триває Операція Об’єднаних Сил.  Запроваджено постійні зустрічі з родинами загиблих захисників, надання їм щорічної грошової допомоги, продуктових наборів, сприяння у вирішенні проблемних питань, підтримка та реалізація патріотичних ініціатив.

Важливим є й системне забезпечення  житлом військовослужбовців. Наразі, лише в минулому році за рахунок коштів районного та міського бюджетів придбали  квартиру в новобудові та будинок у сільській місцевості, а також одній родині надали матеріальну допомогу для поліпшення житлових умов. 

Особливу увагу приділяємо питанню забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  Так, у 2018 році придбано квартиру та  житловий будинок.

Детально про децентралізацію, реформи в системі освіти, охорони здоров’я, умовах ведення бізнесу  під час зібрання активу району розповів голова обласної державної адміністрації Олександр Мисник.

- Як би гарно не були виписані реформи, ніхто, окрім нас самих, не зможе їх втілити в життя. Важлива активність на всіх рівнях та в кожній галузі. Ще більш значимо - мати налагоджену комунікацію. Треба знати потреби своєї громади і відповідно до цього розставляти пріоритети, - зауважив Олександр Мисник. - Саме тому я маю за мету відвідати кожен район області, аби мати інформацію з місць.

Загалом зустріч пройшла конструктивно. Голова облдержадміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко відповіли на всі поставлені питання.

Також почесні гості  виконали приємну місію і вручили державні відзнаки.

Згідно Указу Президента України №404/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року» присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» Василю Булаху, директорові сільськогосподарського підприємства «Авангард».

За заслуги перед Українським народом Грамотами Верховної Ради України нагороджено Володимира Примака, директора приватного сільськогосподарського підприємства «Зеленівське», та Олексія Деркача, головного  агронома СТОВ «Україна» с. Голінка.

Загальний відділ апарату райдержадміністрації