back

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам'ятає і шанує людство

21 лютого 2019

До них належить й ім'я великого українського поета Т. Г. Шевченка, який свій могутній талант присв`ятив служінню народу.

У Бахмацькому районному історичному музеї відкрилася виставка «Тарас Григорович Шевченко(1814-1861)  і Бахмаччина» до 205 річчя від дня народження поета, на яку завітали учні 10 класу ЗОШ №4 з завучем виховної частини Н.І. Дубініною.

Неодноразово бував Т.Г. Шевченко в нашому краї. Під час першої подорожі по Україні в 1843 р. поет відвідав колишню гетьманську столицю Батурин. Стародавнє мальовниче місто, овіяне легендами і героїчною історією, вабило Тараса Григоровича.

Московсько-Київським поштовим трактом  із Батурина  заїхав на хутір біля с. Пальчики. Декілька днів поет провів у талановитого вченого, винахідника рамкового вулика П.І. Прокоповича. Оглянув його пасіки. Особливо вабило Кобзаря те, що Петро Іванович у своїй школі  навчав кріпаків з України, Росії, Білорусії, Башкирії.

Від покоління до покоління передають григорівчани спомин про візит Т.Г. Шевченка до їхнього села на запрошення поміщика П. Скоропадського в кінці 1843 р., де під величним дубом він писав свої вірші.

На виставці учні оглянули картини присвячені видатному Кобзарю, помилувалися вишивкою, на якій зображено портрети та вірші Тараса Григоровича, познайомилися з екслібрисами «Шевченкіана» художника М.Ф. Сліпченка. Бахмацький музей запрошує відвідати виставку, яка діятиме до 12 березня.

Наталія Шевченко, старший науковий співробітник

Бахмацького районного історичного музею