back

На Бахмаччині вшанували пам'ять Тараса Шевченка

09 березня 2019

Великого сина України, народного поета, художника, мислителя, який зробив велетенський внесок у скарбницю кращих досягнень української та світової культури, згадували на Бахмаччині.

Сьогодні, 9 березня відбулося зібрання з нагоди відзначення 205-ої річниці від дня народження Кобзаря.

Урочистий молебень провів настоятель Свято-Успенської парафії Чернігівської єпархії УПЦ КП ієрей Володимир Павлина.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Тараса Шевченка та патріотів України всіх часів, котрі вірою та правдою служили її інтересам, захищали від ворогів та клали за неї на вівтар найдорожче – своє життя. Також учасники заходу здійснили покладання квіти до пам’ятника.

Не згасає наша пам'ять і пошана до геніїв, які усе життя та весь талант до станку віддали рідному народові. Таким для українців є Тарас Григорович Шевченко на всі часи. Для багатьох поколінь українців він невичерпний і нескінченний, волею історії ототожнений з Україною, і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Нині його слово лунає на східних фронтах України як заклик, девіз до боротьби. Його слово звучало й на Майдані Революції гідності, з ним йшли на барикади і на смерть не лише українці. Так, незадовго до смерті Шевченка цитував вірменин Сергій Нігоян: «борітеся – поборете, вам Бог помагає, за вас правда, за вас слава і воля святая». І це не випадково, тому що з усіх книг, які має скарбниця світової культури, поодиноко виділяються ті, які увібрали всю мудрість. Такою книгою став «Кобзар», яку він залишив нам у спадок. Ця книга як реліквія шанується у кожній родині українців. 

Загальний відділ апарату райдержадміністрації