back

Новини з ОТГ: короткий дайджест

06 травня 2019

 

В Іванівській ОТГ придбали житловий будинок з господарськими будівлями та земельною ділянкою у селі Красне для Марини Лапіної — особи з числа дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування. На це з місцевого бюджету витратили 245 тисяч гривень у рамках відповідної цільової програми на 2019-2021 роки.

В об’єднаних територіальних громадах активно готувалися до обласного етапу всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Зокрема, змагання у формі навчальних тренувань пройшли у Кіптівській, Менській, Сновській та Ніжинській ОТГ.

Кіптівська ОТГ

Менська ОТГ

Сновська ОТГ

Ніжинська ОТГ

Ще один національно-патріотичний захід — «Бойова готовність» — пройшов у Коропській ОТГ. Школярі Риботинської та Коропської шкіл не тільки вчились надавати першу медичну допомогу, а й детально ознайомилися з історичними фактами бою під Крутами, в тому числі тактичним планом студентів-захисників.

Жителі Лосинівської громади вшанували пам'ять українського письменника, педагога, поета та перекладача Пилипа Морачевського. Нащадкам він залишив один з найперших і найкращих перекладів Євангелія українською мовою. Написав рідною мовою курс «Священної історії» для початкових шкіл і народного читання.

До 140-ї річниці з дня смерті Пилипа Морачевського на його честь відкрили меморіальну дошку на фасаді будинку культури у селі Шняківка. До слова, родом письменник із села Шестовиця Чернігівського району. Останні роки проживав у Шняківці.

Освятив дошку керуючий Чернігівською єпархією УПЦ (ПЦУ), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації