back

Служба порятунку "101" інформує!

04 червня 2019

З початку поточного року на території  району було зареєстровано 4 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Так, 30.05.2019 року групою піротехнічних робіт та підводного розмінування  АРЧ  АРЗ  СП У ДСНС України у Чернігівській області було знищено 1 (один) артилерійський снаряд калібром 45 мм  часів Другої світової війни,  який було виявлено 29.05.2019 року  в  м. Бахмач.

ПАМ’ЯТКА ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ!

Рятувальники нагадують громадянам про необхідність дотримання заходів безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Не можна їх чіпати руками, переносити чи перекочувати. У разі виявлення таких предметів необхідно негайно повідомити рятувальників або працівників поліції.

При виявленні вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не чіпайте їх руками, а тим більше не намагайтеся їх знешкодити. За допомогою палиць, мотузки та яскравої тканини зробіть огородження цього місця, де знайдений предмет. Не допускайте до нього людей, а тим більше дітей. Припиніть будь-які роботи поблизу небезпечного місця. Про свою знахідку повідомте службу 101, поліцію 102.

Небезпеку вибуху, можна визначити за такими прикметами:

- невідомий пакунок чи деталь в салоні автомобіля чи поблизу нього;

- залишки різноманітних матеріалів, нетипових для даного місця;

- натягнутий дріт, шнур, нитка;

- дроти чи ізоляційна стрічка, що звисає з-під автомобіля;

- біля приватного будинку, дачі - сліди нещодавно розкопаної чи сухої землі, поламані гілки дерев, сліди на траві;

- біля квартири - сліди ремонтних робіт, ділянки з порушеною фарбою, невідомі предмети біля дверей, в електрощиту, чужа сумка, портфель, коробка;

- в громадських місцях залишені без господаря чемодани, сумки, коробки, пакети.

Побачивши такі предмети потрібно негайно викликати оперативно-рятувальну службу 101 та працівників поліції 102, не доторкатися до незнайомого предмета і не допускати інших, уникаючи паніки.

 

Андрій Лях, начальник  Бахмацького РВ УДСНС

України у Чернігівській області