back

Про повернення до бюджету невикористаних сум житлової субсидії

26 червня 2019

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), в редакції, яка діяла до 1 травня 2019 року, житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг до грудня 2018/ січня 2019 р. включно надавалися громадянам не у грошовій формі за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом перерахування коштів на рахунки надавачів послуг.

Громадяни, яким житлова субсидія надавалася не у грошовій формі, зобов”язані були щомісяця сплачувати обов”язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов”язкова частка витрат на оплату такої послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Пунктом 18 Положення було передбачено, що сума житлової субсидії, яка надається не у грошовій формі та не використана домогосподарством унаслідок економного споживання послуги, зараховується виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг.

Виконавець комунальної послуги був зобов”язаний щомісяця зазначати у платіжних документах одержувачів житлової субсидії суму переплати.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, має повертатися виконавцем комунальних послуг до державного бюджету з урахуванням вищезазначених норм на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У 2019 році надавачі послуг мають проводити розрахунок загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, і яка повертається до державного бюджету, за період отримання житлової субсидії з жовтня 2018 року по грудень 2018 року / січень 2019 року, якщо станом на 01.05.2019 обліковувалась  переплата за послугу.

Таким чином, громадяни, на особових рахунках в підприємств-надавачів комунальних послуг яких станом на 01.01.2019/ 01.02.2019 була наявна переплата у вигляді зекономлених сум субсидій за попередні періоди мали право скористатися нею протягом лютого-квітня 2019 року, зменшуючи за рахунок неї розмір фактичної суми сплати за спожиті комунальні послуги.

Детальну інформацію стосовно призначення житлових субсидій можна отримати в управлінні соціального захисту населення  за телефоном «гарячої лінії» 2-17-98.

                                                            Управління соціального захисту населення

райдержадміністрації