back

СЛУЖБА 101 ІНФОРМУЄ!

10 липня 2019

Бахмацький районний відділ У ДСНС України у Чернігівській області інформує про загальні вимоги забезпечення пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях:

Обслуговуючий персонал та особи, залучені для роботи на виборчих дільницях, повинні бути ознайомлені з даними вимогами пожежної безпеки.

Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки приміщень виборчих дільниць несуть керівники установ, підприємств й організацій, на об’єктах яких розміщаються виборчі дільниці.

На керівників цих об'єктів покладаються обов'язки по утриманню приміщень виборчих дільниць, як і будинків у цілому, у яких вони розташовані, у безпечному протипожежному стані, забезпеченню їх первинними засобами пожежогасіння, а також своєчасному й повному виконанню протипожежних заходів, запропонованих органами державного пожежного нагляду.

Контроль за дотриманням правил пожежної безпеки на виборчих дільницях покладається на голів виборчих дільниць, а під час їх відсутності - на чергових по виборчим дільницям.

Черговий по виборчій дільниці при заступанні на чергування, у період чергування та перед зачиненням приміщень, зобов'язаний перевіряти їх протипожежний стан, наявність і справність засобів пожежогасіння, зв’язку, стежити за дотриманням протипожежного режиму при експлуатації електроустаткування, утриманням евакуаційних шляхів та виходів, а також за забезпеченням установленого режиму паління. При виявленні недоліків черговий по виборчій дільниці повинен прийняти невідкладних заходів щодо їх усунення.

Приміщення в яких розташовані виборчі дільниці повинні бути забезпечені справними сертифікованими вогнегасниками, але не менше  двох вогнегасників на кожну виборчу дільницю.

Внутрішні пожежні крани повинні бути справними, доступними до використання. Кожен пожежний кран має бути укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Пожежний рукав необхідно утримувати сухим, складеним в «гармошку» або подвійну скатку, приєднаним до крана та ствола.

У приміщеннях виборчої дільниці на видних місцях біля телефонів слід вивішувати таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежної охорони.

На період проведення на виборчій дільниці масових заходів, для підтримання порядку, повинні призначатися відповідальні особи.

Лише дотримання правил пожежної та техногенної безпеки забезпечить життя та здоров’я громадян.

 

Андрій ЛЯХ, начальник  Бахмацького РВ УДСНС

України у Чернігівській області