back

Другий конкурс з відбору проектів регіонального розвитку

29 серпня 2019

Чернігівська обласна державна адміністрація повідомляє про те, що Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України найближчим часом планується оголошення про початок проведення другого конкурсу з відбору проектів регіонального розвитку, які можуть фінансуватися за рахунок коштів Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

19 серпня 2019 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Групою радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» провели координаційну зустрічі з питань підготовки до другого конкурсного відбору проектів регіонального розвитку.

Метою зустрічі стало ознайомлення із змінами, які було внесено у нормативно-правову базу конкурсу, а також знайомство з електронною платформою для подання проектів на конкурс.

Серед ключових змін в порівнянні з попереднім конкурсом:

  1. Розширено перелік замовників проекту - центральний або місцевий орган виконавчої влади; органи місцевого самоврядування та засновані ними всеукраїнські асоціації; державне, комунальне підприємство, установа чи організація, що належать до сфери управління центрального або місцевого органу виконавчої влади, перебувають в управлінні органу місцевого самоврядування чи засновані ними та визначені таким органом відповідальними за підготовку і реалізацію проекту, виконання функцій замовника будівництва.
  2. Попередній конкурсний відбір в центральних органах виконавчої влади проходитиме у два етапи – спочатку в галузевому міністерстві, потім ‑ у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
  3. Електронна форма подання проектів – через електронну платформу (після подання проекту на платформі та його реєстрації проект подається в паперовому вигляді у відповідне міністерство).
  4. Максимальний термін реалізації – 2 роки.
  5. Вдосконалені критерії оцінювання проектів (розширено розуміння сталості проекту, додано критерії якості, збільшено роль співфінансування проекту (оцінюватиметься як обсяг, так  і кількість джерел – до 25 балів зі 100).
  6. Доповнено перелік програм регіонального розвитку двома новими програмами: «Підтримка розвитку депресивних територій» та «Ефективне управління регіональним розвитком»;
  7. Посилено інституційну спроможність регіональних агенцій регіонального розвитку через можливість отримання співфінансування з державного бюджету на реалізацію проектів, які вони супроводжують, та направлення (до 10 % обсягу фінансування з державного бюджету) на адміністрування відповідних проектів.

Зі змінами та умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланнями: https://drive.google.com/file/d/1Tj_2Hd1yOkNZ5Tu8n6-EMePt1JK5Hkr1/view?usp=sharing та https://drive.google.com/file/d/19EXU6jm4EcuHh8lg2oE76I5yMSSiOIen/view?usp=sharing.

Вся чинна нормативна база для нового конкурсу доступна за посиланням: https://sectoral.minregion.gov.ua/ua/normativna-baza.

Конкурсний відбір проектів здійснюватиметься відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827 (зі змінами).

Основними умовами відбору проектів регіонального розвитку є:

  1. Відповідність проекту вимогам:
  1. Спроможність замовника проекту забезпечувати стійкий результат реалізації проекту, зокрема, шляхом подальшого фінансування заходів або утримання об’єктів за рахунок власних коштів.
  2. За результатами оцінки, проведеної конкурсною комісією, мають найкращу загальну оцінку щодо економічної та/або бюджетної ефективності реалізації проекту, економічних вигод, соціального впливу, екологічного впливу (у разі наявності).

За наведених обставин, враховуючи значний обсяг часу на якісну розробку, вже зараз потрібно починати готувати проекти у відповідності до
7 визначених програм регіонального розвитку.