back

Служба порятунку "101" інформує !

30 серпня 2019

З початку поточного року на території  району було зареєстровано 8 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Так, 22 серпня 2019 року групою піротехнічних робіт та підводного розмінування АРЗ СП У ДСНС України у Чернігівській області було знищено 1 (одну) мінометну міну калібром 82 мм  часів Другої світової війни, яку було виявлено 21 серпня 2019 року  біля с.  Городище на відкритій території.       

26 серпня 2019 року групою піротехнічних робіт та підводного розмінування АРЗ СП У ДСНС України у Чернігівській області було знищено в загальній кількості 27 (двадцять сім) мінометних мін калібром 50 мм  часів Другої світової війни, які було виявлено 26 серпня 2019 року  в с. Красилівка ( на береговій лінії біля водоймища).

ПАМ’ЯТКА ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ!

Рятувальники нагадують громадянам про необхідність дотримання заходів безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Не можна їх чіпати руками, переносити чи перекочувати. У разі виявлення таких предметів необхідно негайно повідомити рятувальників або працівників поліції.    

При виявленні вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не чіпайте їх руками, а тим більше не намагайтеся їх знешкодити. За допомогою палиць, мотузки та яскравої тканини зробіть огородження цього місця, де знайдений предмет. Не допускайте до нього людей, а тим більше дітей. Припиніть будь-які роботи поблизу небезпечного місця. Про свою знахідку повідомте службу порятунку 101, поліцію 102.

Небезпеку вибуху, можна визначити за такими прикметами:

- невідомий пакунок чи деталь в салоні автомобіля чи поблизу нього;

- залишки різноманітних матеріалів, нетипових для даного місця;

- натягнутий дріт, шнур, нитка;

- дроти чи ізоляційна стрічка, що звисає з-під автомобіля;

- біля приватного будинку, дачі - сліди нещодавно розкопаної чи сухої землі, поламані гілки дерев, сліди на траві;

- біля квартири - сліди ремонтних робіт, ділянки з порушеною фарбою, невідомі предмети біля дверей, в електрощиту, чужа сумка, портфель, коробка;

- в громадських місцях залишені без господаря чемодани, сумки, коробки, пакети.

   Побачивши такі предмети потрібно негайно викликати оперативно-рятувальну службу 101 та працівників поліції 102, не доторкатися до незнайомого предмета і не допускати інших, уникаючи паніки.

 

Андрій ЛЯХ, начальник Бахмацького РВ УДСНС

України у Чернігівській області