back

Служба 101 інформує про пожежі в природних екосистемах!

30 серпня 2019

З початку поточного року на території району виникло 53 пожежі у тому числі (16 пожеж в природних екосистемах). Внаслідок пожеж 2 людей загинуло та 1 людина травмовано.

Так, 26 серпня поточного року біля м. Батурин, на відкритій території виникла пожежа залишків  сухої рослинності трави на площі 4 га.

Бахмацький РВ У ДСНС України у Чернігівській області інформує, про те що щодоби підрозділи У ДСНС у області виїздять за сигналом "тривога"  більше 10-ти раз.  

Головною причиною загорянь є необережне поводження людей з вогнем, розведені багаття, кинуті непогашені сірники та недопалки поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях та торфовищах. Щоб уникнути лиха, суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки. 

Не дивлячись на неодноразові застереження рятувальників, щодо небезпеки спалювання сміття та сухої рослинності, населення продовжує нехтувати заходами безпеки. Як результат, з початку року на Чернігівщині внаслідок неконтрольованого спалювання сміття та сухостою виникло 1350 пожеж в природних екосистемах та 127 пожеж  у житловому секторі громадян внаслідок спалювання залишків сухої рослинності.

Щоб з’ясувати реальний стан справ, як здійснюється профілактична робота в лісових масивах для недопущення вогняної стихії, фахівцями Бахмацького РВ УДСНС України у Чернігівській області проведено  рейдове відпрацювання помешкань громадян, лісових масивів, лісопаркових зон та місць відпочинку громадян, щодо попередження самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків. До мешканців району під час проведення рейдових відпрацювань були доведені “Правила, щодо вимог пожежної безпеки в лісових масивах та лісопаркових зонах ’’ , а також доведено те, що самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачає накладення штрафних санкцій.

Бахмацький РВ УДСНС України у Чернігівській області вкотре нагадує, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути непередбачуваних наслідків.

Андрій ЛЯХ, начальник Бахмацького РВ УДСНС

України у Чернігівській області