back

Про монетизацію  житлових  субсидій

04 жовтня 2019

      Відповідно до п.14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848  (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807), житлова субсидія не призначається ( у тому числі на наступний період), якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

    Під час призначення субсидії враховуються доходи членів сім”ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти).

    Після закінчення строку отримання житлової субсидії (квітень 2019 року), з новою заявою та декларацією необхідно звернутися до управління соціального захисту населення громадянам:

  • у складі яких є особи, в яких відсутні доходи, або дохід менший мінімальної зарплати, або не сплачено ЄСВ в мінімальному розмірі сумарно протягом трьох місяців в періоді, за який враховуються доходи;
  • у складі яких є внутрішньо переміщені особи;
  • у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
  • які звертаються за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива;
  • які орендують житлове приміщення.

    Громадянам, які одержували субсидію у попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, та у грошовій готівковій формі, і у них відсутня прострочена понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.

    Якщо сума призначеної субсидії перевищує 5 тис. гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.

    Повідомляємо, що з 01 жовтня 2019 року виплата субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі банку, або через виплатні об”єкти АТ “Укрпошта”.

    Особи, які не одержують пенсії, а також одержувачі субсидії, які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці (відмінній від місця оформлення субсидій), самостійно повинні надати управлінню соціального захисту населення інформацію про спосіб виплати або реквізити рахунка в уповноваженому банку. До надання відповідних даних одержувачем субсидії її виплата буде здійснюватися через виплатні об”єкти АТ “Укрпошта” за адресою, зазначеною у заяві.  

    Детальну інформацію стосовно призначення житлових субсидій можна отримати в управлінні соціального захисту населення  за телефоном «гарячої лінії» 2-17-98.

         

                                                                               Управління соціального захисту  населення райдержадміністрації