back

Майстер-клас з Народним майстром України П.Г. Нечипоренком

25 жовтня 2019

Нещодавно в комунальному закладі «Бахмацький районний історичний музей імені Миколи Гнатовича Яременка» пройшов майстер-клас з Народним майстром України П.Г. Нечипоренком з м. Конотопа, на яку завітали спочатку учні 1 класу ЗОШ №4 з вчителем Валентиною Соловей, а потім учні 5 класу Курінської НВК з вчителем Валентиною Книгою. Діти із задоволенням своїми руками робили підставку під чашечку чи стакан. Петро Григорович допомагав і підказував школярам, як краще положити сірники, щоб вони лягали щільно один до одного та перетворювалися у шедеври.

Розповів майстер, що першою роботою, яку він побудував своїми руками із сірників була хатинка його батьків, в якій він народився. Умілець постійно бере участь у виставках м. Конотопа та в інших містах України. Скульптурні твори фахівця зберігаються в приватних колекціях України та за кордоном в Германії, Голландії, Італії, США, Білорусії.

Сірники - це досить доступний і недорогий матеріал, створити на основі якого можна все що завгодно, починаючи від підставки, маленьких будиночків і закінчуючи архітектурними спорудами. Таке заняття посприяє творчої активності та естетичному смаку, а вироби із сірників перетворюються на справжній витвір мистецтва.

Наталія ШЕВЧЕНКО, ст. науковий співробітник музею