back

«ВЕЧІР-ЗУСТРІЧ «ПИСЬМЕННИК І МАНДРІВНИК ОЛЕКСАНДР БАЛАБКО»

18 листопада 2019

        15 листопада до дитячої бібліотеки завітав відомий український публіцист, прозаїк, поет-пісняр, журналіст – Олександр Балабко. Член Національної спілки журналістів України з 1982 року та Національної спілки письменників України з 2006 року. На заході були присутні читачі бібліотеки та учні 7-х класів Бахмацької гімназії та учні 7 класу ЗОШ №4.

        Пан Олександр представив власний погляд на історичні таємниці, які давно хвилюють літературний світ. Поет-дослідник долучив присутніх до інтерактивної розмови про творчість Миколи Гоголя, продемонстрував слайд-шоу – подорожні нариси «по слідах Гоголя». Також він запропонував згадати «Вечори на хуторі біля Диканьки», показавши тематичний кліп, пісенний текст до якого написав власне він.

       Діти відповідали на винахідливі питання гостя під час запропонованої їм гри невідомих слів. А найактивніші учасники отримали призи – останню книгу автора «Микола Гоголь. Між пеклом і раєм» з підписом автора. Також Олександр Балабко подарував свої книги бібліотеці.

Якщо ви забажаєте подорожувати у часі і дізнатися нове про щось давно відоме – візьміть в руки будь-яку книгу Олександра Балабка і за одну мить ви опинитесь там, куди приведе вас його багата уява.

        Олександр Балабко — не звичайний письменник-подорожувальник. Свій шлях він прокладає слідом за відомими українськими діячами, які прославили Батьківщину в світах. «Мої документальні повісті й есе містять чи то белетристичні зачини до розділів, чи епізоди із життя моїх героїв, які хоч і були насправді, але подані з допомогою домислу й вимислу, – пояснює письменник. – Кожен читач може сам пройти стежками Гоголя в Римі чи Коцюбинського на острові Капрі: я зазначаю конкретні адреси, номери будинків, назви площ, навіть транспорт, яким можна дістатися». І дійсно, багато читачів, вирушаючи кудись у подорож, використовують його книги як альтернативні путівники.

Український публіцист, прозаїк, поет-пісняр, журналіст та мандрівник Олександр Балабко — наш земляк, родом з Новгород-Сіверщини. На думку автора, «книжка — це спрямування у вічність, і жодне читання в Інтернеті її не замінить ніколи. Якщо йдеться лише про текст, інформацію, то, звісно, є зручніші й мобільніші носії. Але ж книжка — ще й витвір мистецтва». Власне кожна книга Олександра Балабка підтверджує цей вислів, бо кожна з них — це глибоке проникнення у світ видатної постаті,це захоплююча подорож у світ історії та сьогодення.