back

Лекція присвячена Дню пам'яті жертв Голодомору

22 листопада 2019

У четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій. Працівники КЗ «Бахмацький районний історичний музей ім. М.Г. Яременка» провели для учнів 10 класу ЗОШ №4 лекцію присвячену цій трагічній даті.

Коли дослідники говорять про Голодомор 1932-33 рр., мається на увазі період з квітня 1932 по листопад 1933 рр. Саме за ці 17 місяців, тобто, приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч - щодня...

Трудність в освітленні Голодомору полягає в тому, що залишилося мало фотографій, документів, речових доказів. Це крім того, що десятиліттями його приховували і не висвітлювали ніде: ні в пресі, ні по телебаченню. Саме спогади очевидців цих страшних подій стали основою для лекції. Адже завдяки людській пам’яті ми маємо змогу встановити повну картину злочинних дій радянської влади по відношенню до українського селянства, а також відчути ті неймовірні страждання, які випали на їхню долю.

У залі стояла тиша, учні з сумом та білю в очах слухали спогади очевидців цих страшних та трагічних подій.

Наталія ШЕВЧЕНКО, ст. науковий співробітник музею