back

Вечір-пам'яті ЧАЕС

12 грудня 2019

Щороку 14 грудня ми вшановуємо відважних ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та схиляємо голови перед світлим образом тих, хто не коливаючись, вступив в атомне пекло заради нашого життя.

Ми вклоняємося героїзму, хоробрості та відданості службовому обов’язку, які проявили учасники ліквідації аварії, що врятували світ від смертельних променів радіації. Вони жертвували найдорожчим - своїм здоров’ям і життям. Їх подвиг неоціненний, їх мужній вчинок ніколи не буде забутий.

Доля повела у Чорнобиль ліквідаторів різними шляхами. Одні потрапили туди за покликом душі, інших привели професійні  обов’язки  або повістка військкомату. Не обійшла доля і наших земляків.

11 грудня 2019 року в КЗ «Бахмацький районний історичний музей ім.. М.Г. Яременка» відбувся вечір-пам`яті до дня ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС з учнями 10 класу ЗОШ №4 (вчитель історії Світлана Рябенко).

З Бахмацького районну 569 ліквідаторів брали участь на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, багато з них вже пішло з життя, а ті, що залишилися, мають тяжкі захворювання, втратили працездатність, стали інвалідами.

Вибух, що стався на ЧАЕС, міг би привести до непоправного лиха – справжньої ядерної зими. Тому ми в неоплатному боргу перед тими, хто ціною свого життя врятував нас.

Наталія ШЕВЧЕНКО, ст. науковий співробітник музею