back

Дружна, сильна і єдина будь, соборна Україно!

23 січня 2020

Щороку 22 січня вся Україна відзначає День Соборності, в який ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена  IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.

22 січня Бахмаччина вшанувала пам’ять тих, хто віддав життя за ідею Незалежності, Соборності та Єдності.

Настоятель Свято-Успенської парафії Чернігівської єпархії ПЦУ ієрей Володимир Павлина провів літію за загиблими захисниками української державності.

Небайдужа громадськість запалила свічки пам’яті та поклала квіти до пам’ятного знаку борцям за українську державність на площі Героїв Майдану.

Урочиста частина відбулася в районному Будинку культури, яка розпочалася виконанням Державного Гімну України.

Учасників зібрання привітали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько та заступник голови районної ради Віталій Дзюба.

У хвилині мовчання присутні схилили голови перед минулими поколіннями, що боролися за Україну під час визвольних змагань початку 20-го століття, що воювали у лавах УПА, хто боровся у дисидентському русі проти радянської тоталітарної машини, та згадали героїв боїв Бахмач-Крути, Небесну Сотню, воїнів сучасності, які віддали свої життя заради майбутнього. Низький уклін і вічна їм пам'ять.

За активну громадську позицію та з нагоди Дня Соборності України Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено:

БУГАЯ Миколу Григоровича - члена громадської організації «Бахмацька районна територіальна спілка товаришів-воїнів АТО»;

КОЛЕСНИКА Євгена Петровича - члена громадської організації «Бахмацька районна спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та воїнів АТО і ООС».

Присутнім було презентовано відео «День Соборності України», в якому розповідалося про історичні факти щодо проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Відео доповнилося доповіддю директора  КЗ «Бахмацький районний історичний музей ім. М.Г. Яременка» Валентини Пушенко.

А працівники Будинку культури, учасники танцювального колективу «Едельвейс» та дитячий вокальний ансамбль «Сузір'я» Будинку дитячої та юнацької творчості підготували для присутніх яскраву концертну програму.

За матеріалами головного спеціаліста з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації