back

Запрошуємо на виставку художньої аплікації

24 лютого 2020

КЗ «Бахмацький районний історичний музей ім. М.Г. Яременка» запрошує відвідати виставку художньої аплікації Заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Баженової (м. Чернігів).

Народилася  талановита жінка 3 червня 1936 р. в Ленінграді. У 1961 р. закінчила Казанський хіміко-технологічний інститут. Працювала завідувачем агрохімічної лабораторії, інженером з випробування ракетного палива та гальванопокриттях, на фільтрувальній станції.

До Чернігова сім’я Баженових переїхала в 1984 р. Тетяна Олексіївна з дитинства захоплювалася вишивкою, макраме, мереживоплетінням. За роки творчості  мисткиня створила більше 300 робіт.

Вражає в роботах майстрині жанрове різномаїття - пейзажі, натюрморти, епізоди з дитячих казок, тематичні колажі, українські обряди, історичні сюжети. Всі картини притягують різноманітністю матеріалів та кольорових рішень, оригінальним підходом та невичерпною фантазією.  Роботи Тетяни Олексіївни експонувались у столичному Міжнародному Виставковому Центрі, Будинку художника, на території Києво-Печерської Лаври, Будинку творчості (м. Санкт-Петербург), в Одесі на конкурсі «Алые паруса» та ін.

Свої твори художниця не продає - тільки дарує, і лише тим, хто не байдужий до народного мистецтва. На виставці представлено 40 робіт, виконаних в клаптиковій техніці.

Працюючи над картиною, спочатку з’являється ідея, а вже потім, під час роботи, вимальовується вся картина.

Не забуває мисткиня прикрашати роботи різноманітними дрібничками: паєтками, бісером, ґудзиками, мереживом, що додає родзинку та передає особливу атмосферу витвору.

Тетяна Олексіївна неодноразово розповідала: «В дитинстві, пам’ятаю, мама вишила чудову скатертину. Та коли не було нікого вдома, я повирізала звідти найгарніші квіти. Звісно, в кутку довелося постояти, але, очевидно, вже тоді проявлялось бажання до аплікації. Тому приглядайтеся до своїх дітей - в кожному з них сидить зернятко таланту!».

Виставка діє до 07.03.2020 року.