back

Особливості надання житлових субсидій та соціальних допомог на період карантину

24 квітня 2020

Відповідно до пункту 5 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-IХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, буде забезпечено без заяв громадян про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848.      

Призначення житлової субсидії для громадян, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини  першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, з травня 2020 року буде проводитися на підставі заяв громадян про призначення субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії буде враховуватися розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

На період карантину  проведено розрахунок субсидій з урахуванням збільшених на 50 % соціальних нормативів користування послугами з централізованого водопостачання, водовідведення, постачання та розподілу природного газу, електропостачання у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг,  що встановлені  постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409,  незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», строк виплати державних соціальних допомог, які було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державні соціальні допомоги виплачуються за повний місяць без звернення особи до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни.

Орган соціального захисту населення протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.

У разі коли за результатами проведеного перерахунку, розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги.

У разі коли не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, орган соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги  стягує згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги. Перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.

Детальну інформацію стосовно призначення житлових субсидій та державних соціальних допомог можна отримати в управлінні соціального захисту населення Бахмацької райдержадміністрації за телефоном “гарячої лінії” 2-17-98.

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації