back

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ПЕРША ХВИЛИНА МИРУ»

08 травня 2020

         ПАМ'ЯТЬ

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

                                                  В. Симоненко

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Вже четвертий рік Україна разом з європейськими країнами відзначає День пам’яті та примирення, бо серцем, душею, розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, найсвятішою – Перемога над ворогом. В роки Другої Світової війни сотні мільйонів людей в десятках країнах мріяли про довгоочікуваний мир, який настав 8 травня рівно 75 років тому.

Бахмацька районна бібліотека для дітей організувала книжкову виставку  «До Дня пам'яті та примирення.  До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Книги, представлені на виставці, висвітлюють причини виникнення Другої світової війни,  відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини,  художні книги про війну, видання історичної тематики. Представлена вашій увазі виставка дитячих малюнків про війну «Ми – Українці ми за Мир» учнів ЗОШ №5.

Бахмацька районна бібліотека для дітей