back

Твори різні за темами, технікою, художньою цінністю, але їх поєднує головне - сердечність, щирість авторів

08 травня 2020

У постійній експозиції КЗ «Бахмацький районний історичний музей ім. М.Г.Яременка» особливе місце займають  картини художників-фронтовиків. Твори різні за темами, технікою, художньою цінністю, але їх поєднує головне - сердечність, щирість  авторів – ветеранів Другої світової  війни В.М. Іванова (1920-2010), І.О. Ковтуна (1922 р.н), Г.К. Руденка (?), І.В. Цапа (1918–1984).

Наші земляки пройшли  важкий шлях до Перемоги не пасивними спостерігачами, а безпосередніми учасниками й свідками тієї війни, того жахіття. Де б вони не воювали, де б не перебували, завжди мали при собі  пензлі, олівці, – і у перервах між боями робили ескізи, етюди, писали.  Вони навдивовижу точно перенесли свої переживання, почуття, емоції на полотно.

У кожного з майстрів пензля своя доля, фронтова біографія. Скільки було пройдено й пережито…

Чільне місце в експозиції займає товстий альбом для малюнків Г.К. Руденка, який в речовому мішку  проніс всю війну. Сліпа куля застрягла саме в ньому, рятівному альбомі, вберігши життя солдату. Незважаючи на всі труднощі війни, рядовий знаходив час і малював своїх однополчан, зруйновані міста і села, картини боїв, закордонні пейзажі.

Картини наших земляків – це спогади про війну. Той, хто не знає свого минулого, той не має свого майбутнього. Не одна українська родина втратила членів своєї сім’ї на полях війни, і згадувати, пам’ятати, віддавати шану і данину захисникам Батьківщини  – наш довічний борг перед ними.

 

 

Науковий співробітник  КЗ «Бахмацький районний історичний музей ім. М.Г.Яременка» Олександр ШЕВЧЕНКО