back

Вишита сорочка – символ нашої нації, її тисячолітньої історії та мудрості

21 травня 2020

…Ой стрічечка до стрічечки

Мережаю три ніченьки.

Мережаю, вишиваю,

У неділю погуляю...

Тарас Шевченко

     Щороку, у третій четвер травня, ми відзначаємо День вишиванки. Поважні чоловіки, тендітні пані і, навіть, малеча цього дня вбираються у національний одяг. Українська вишита сорочка на перший погляд ніби не має першочергового значення в житті сучасної людини, але вона доторкається до серця кожного з нас чаром рідної стихії і є живущим бальзамом, який сповнює нас споконвічною могутньою силою українського народу.

     Упродовж багатьох століть у вишитій сорочці знаходять відображення думки і настрої людини, красу оточуючого світу, їх мрійливі сподівання на кращу добру долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених доторком голки з ниткою.

     Як і вічний геній українського народу Тарас Шевченко, так і українська вишиванка, сьогодні живуть і збагачуються новими аспектами.

     Великому Кобзареві, котрий народився та виріс в українському селі, добре було знайоме це рукотворне мистецтво. Тому не дивно, що відчутною є увага поета до вишиванки, як глибоко символічного національного атрибуту. А поява вишитих книжок «Кобзар» є даниною святій народній пам’яті українського генія.

     Сьогодні, 21 травня Бахмаччина заразом вшановує й пам’ять великого сина українського народу – Тараса Шевченка.

Сектор з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації