back

До Дня Соборності УІНП оприлюднив виставку про регіональний вимір Української революції

22 січня 2021

     22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1918 році на хвилі національно-визвольних змагань Українська Центральна Рада вперше у XX столітті проголосила незалежність української держави. А через рік, 22 січня 1919-го, на Софійському майдані в Києві Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в одну державу.

     До пам’ятної дати Український інститут національної пам’яті оприлюднив електронний варіант виставки «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір». Вона присвячена перебігові подій Української революції у різних регіонах, а також українському національному руху цієї доби за межами України. 14 тематичних банерів показують, що революційні події сто років тому мали загальноукраїнський характер: на сході й заході, півночі та півдні – скрізь в Україні відбулося національне пробудження, почалося державотворення.

    Виставка створена Українським інститутом національної пам'яті спільно з партнерами з Інституту історії України Національної академії наук та Державної архівної служби. 

    Вуличний варіант виставки буде презентований на Майдані Незалежності у Києві після зняття обмежень, пов'язаних із локдауном. Наразі планується, що презентація відбудеться наступного тижня.

 

Український інститут національної пам'яті