back

Він заслужив на пам’ять і шану

29 січня 2021

     Ім’я Олександра Пащенка добре відоме на Бахмаччині. Герой, який віддав своє життя заради мирного неба, захищаючи Батьківщину. 

      Нині, 29 січня, минає шоста річниця з дня трагічної загибелі нашого земляка. 

      Командир штабної роти 3-го механізованого батальйону 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького, капітан Олександр Пащенко помер від ран, одержаних у бою за Україну в зоні АТО/ООС у Харківському госпіталі.

      Україна тоді втратила справжнього сина. Похований 31 січня в смт Дмитрівка Чернігівської області.

      Народився Олександр 20 листопада 1982 року. 2000-го закінчив Дмитрівську загальноосвітню школу. Відповідально ставився до навчання, займався спортом, що й вплинуло на вибір майбутньої професії. Навчався в Одеському інституті Сухопутних військ, після закінчення якого віддано служив Вітчизні.

     Він завше був принциповою, душевною та ініціативною людиною, здобув авторитет серед друзів та знайомих. Був гарним сином матері Ольги Борисівні, хорошим братом та надійним другом. Батько помер, коли йому було лише два рочки.

      Олександр Пащенко вболівав за долю Української держави, отож і став на захист її територіальної цілісності командиром штабної роти 3 механізованого батальйону 24 окремої механізованої бригади, постійне місце дислокації якої місто Яворів Львівської області. Під час боїв за село Кримське, що на Луганщині, був тяжко поранений та доправлений до Харківського шпиталю. На жаль, від одержаних ран серце 33-річного бійця зупинилося 27 січня.

     Олександр загинув щирим патріотом та люблячим сином рідної країни. Україна вічно пам’ятатиме свого Героя!

     Указом Президента України від 04 червня 2015 року № 311/2015 "Про відзначення державними нагородами України" за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітана Олександра Пащенка нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).