back

Голова Верховної Ради підписав Закон про запровадження електронних трудових книжок

15 лютого 2021

    Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (зареєстровано як законопроект №3623).

     Закон встановлює п'ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. Під час цього часу можна використовувати як паперові, так і електронні варіанти трудової книжки.

     Відповідно до Закону, внесення даних про трудову діяльність до Державного реєстру здійснюватиметься працівником і роботодавцем з накладання кваліфікованого електронного підпису у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо). Після внесення відомостей до Державного реєстру роботодавець зобов'язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової під підпис.

     Також Законом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення особи, зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію.

     Закон передано на підпис Президенту України.

 

Прес-служба Апарату Верховної Ради України