back

... У хоробрих є тільки безсмертя, смерті у хоробрих не буває...

16 лютого 2021

     Сьогодні, минає шість років з дня трагічної загибелі нашого земляка, який загинув захищаючи Україну, капітана, командира групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення (м. Кіровоград) Юрія Бутусова. Пам’ятаємо…

     Дякуємо таким мужнім захисникам, завдяки яким, ми живемо спокійним, мирним життям.
     Низький уклін і вічна пам’ять їм!

     Слава українським воїнам!

     Довідково

     Народився 13 березня 1989 року у місті Чернігові. У 2003 році Юрій з відзнакою закінчив ЗОШ І-ІІІ ступенів № 27 м. Чернігова. У 2003—2006 роках навчався у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Після закінчення ліцею став слухачем Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у м. Львові, який з відзнакою закінчує у 2010 році. Після закінчення Академії був направлений для проходження подальшої служби до м. Кіровограда.

      Капітан, командир групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення (м. Кіровоград). З відзнакою закінчив школу розвідників.

      Загинув 16 лютого 2015 року під час боїв у районі м. Дебальцеве Донецької області. Під час супроводження колони українських військ, бронегрупа потрапила у засідку. Юрій Бутусов допоміг залишити палаючу бронемашину двом товаришам, чим врятував їм життя, але сам загинув.

      Похований 28 березня 2015 року в м. Бахмач Чернігівської області, на батьківщині матері героя.

     13 жовтня 2015 року на площі Героїв Майдану м. Бахмач було відкрито пам’ятний знак загиблому в АТО Юрію Бутусову.

      8 грудня 2015 року на будівлі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою відкрито меморіальну дошку на часть шістьох полеглих у зоні АТО випускників навчального закладу, в тому числі і Юрія Бутусова.

      5 червня 2016 року в м. Чернігів відкрито меморіальну дошку на будинку, де жив Юрій Бутусов зі своєю сім'єю.

      6 грудня 2016 року, в День Збройних сил України, в м. Бахмач відбулося відкриття пам’ятника Юрію Бутусову.

      Нагороджений відзнакою Міністра Оборони України «За воїнську доблесть».

       Указом Президента України від 04 червня 2015 року № 311/2015 "Про відзначення державними нагородами України" за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітана Юрія Бутусова нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

       4 червня 2015 року нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).