back

Верховна Рада підтримала відновлення конкурсів на посади державної служби

17 лютого 2021

     Верховна Рада України схвалила проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби (реєстр.№4531) в другому читанні та вцілому. За таке рішення проголосували 289 народних обранців.

     Таким чином, конкурси для категорій «А», «Б» та «В» будуть оголошені протягом 6 місяців з дня набрання чинності Закону. Термін дії контрактів при цьому складатиме 9 місяців.

      «Відновлення конкурсної процедури на посади державної служби є важливим кроком для стабільного функціонування державного управління. Весь цей час НАДС наполегливо відстоювало позицію щодо відновлення конкурсів. Адже саме конкурсний відбір дає можливість залучити кращих фахівців на посади державної служби. Термін проведення конкурсів в шість місяців для всіх категорій - оптимальний. Адже важливо не просто провести конкурси, а провести їх якісно. До речі, така позиція щодо строків підтримана в рамках Політичного діалогу зі Стороною ЄС», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина.

    Документом передбачається:

     - проведення конкурсів в тій же черговості, що і доборів на посади державної служби. Це означає, що в першу чергу конкурси буде оголошено на ті вакансії, призначення на які відбулося у квітні минулого року;

     - унеможливлення звільнення державних службовців категорії «А» за політично вмотивованими рішеннями (скасування статті 87-1);

     - виключається необхідність повторного проходження спеціальної перевірки державними службовцями, які призначаються на посади державної служби або в органах місцевого самоврядування не пізніше наступного робочого дня після припинення дії контракту про проходження ними державної служби на період дії карантину.

      Народні депутати також підтримали пропозицію доручити Голові Верховної Ради України невідкладно підписати сьогодні цей Закон та направити його на підпис Президенту України.

Національне агентство з питань державної служби України