back

Пам’ятаймо ...

18 лютого 2021

   Сьогодні, 18 лютого, минає сім років з дня загибелі активіста Майдану Василя Прохорського, який віддав своє життя під час Революції Гідності та потрапив до Небесної Сотні.  

     Василь Прохорський є нащадком козацької родини, вихідцем із Прохорівської сотні Ніжинського полку. Завжди був небайдужим до несправедливості. Тому активно брав участь у акціях Євромайдану з початку грудня 2013 року.

     Перевагу надавав волонтерській роботі у медичній службі, з якою зустрів штурм спецпідрозділів «Беркута» 18 лютого 2014 року. Завантажуючи поранених у карети швидкої допомоги, він зазнав шість вогнестрільних поранень, з яких одне – кульове поранення в потилицю. І в одну мить смертельна куля обірвала його життя. Це сталося в районі Львівської барикади, на вулиці Інститутській, ближче до 18.00.

     Схилімо голови перед світлою пам’яттю Героя Небесної Сотні. Пам’ятаймо ... Герої не вмирають, вони живуть у наших серцях.

      За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, нашому земляку Василю Петровичу ПРОХОРСЬКОМУ присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка” (посмертно).