back

Аграрії Варвинщини розпочали весняно-польові роботи

15 квітня 2010

8 квітня 2010 року відбулося виїзне розширене засідання колегії районної державної адміністрації на базі СТОВ “Дружба-Нова”.

Перш за все учасники колегії відвідали машинно-тракторний стан СТОВ “Дружба-Нова”. Далі оглянули гуртожиток, побутові кімнати, переконавшись у якості умов, створених для проживання тут працівників. Також побували у диспетчерській кімнаті зі спеціальним пультом безпосереднього управління виробничими процесами. Потім усі присутні завітали в приміщення новоствореної сучасної лабораторії. Дослідження, що проводяться науковим персоналом, спрямовані на визначення вмісту поживних речовин та кислот в грунті, а це дає можливість застосовувати мінеральні добрива на науковій основі, зазначив начальник лабораторії Бойко Я.І.

Нарешті побачити та оцінити роботу техніку із застосуванням енергозберігаючих технологій учасники засідання мали змогу виїхавши у поле села Світличне. Тут саме проводився пересів загиблих озимих потужною сіялкою для широкозахватного обробітку грунту. Як пояснив головний агроном СТОВ “Дружба-Нова” Лавріненко В.М., причиною підсіву та персіву ріпаку і озимої пшениці були несприятливі погодні умови.

По приїзду члени колегії та запрошені зібралися у залі засідань райдержадміністрації. З інформацією “Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення комплексу весняно-польових робіт 2010 року” виступив заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу, начальник управління агропромислового розвитку Івашина М.І. Він зазначив, що з метою якісного та своєчасного проведення комплексу весняних польових робіт у 2010 році, а також суворого дотримання агротехнічних заходів при вирощуванні культур управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації проведено та планується провести ряд організаційних заходів.

На сьогоднішній день усі сільськогосподарські підприємства району практично розпочали весняно-польові роботи. При цьому вони повністю забезпечили себе насінням для посіву. Все насіння доведено до високих посівних кондицій та відноситься до І-ІІ репродукції, завезено 25 тонн еліти. Господарствами закуплено 95 % гербіцидів до потреби, 100 % протруйників.

Для підживлення озимих закуплено 1010 тонн в діючій речовині азотних добрив, що дає змогу забезпечити підживлення на всій площі посіву.

Для проведення весняно-польових робіт в господарствах району підготовлено до проведення весняно-польових робіт 100 % тракторів, 99 % плугів, 98 % культиваторів та 100 % сівалок.

На даний час відпрацьовується питання поставки дочірньою компанією “Укргазовидобування” через визначеного оператора ПП “Фонтекс” сільськогосподарським підприємствам пільгового пального по цінам нижче ринкових.

В цілому організаційна робота, яку проводить управління агропромислового розвитку райдержадміністрації сприяє підготовці та проведенню сільськогосподарськими підприємствами області всього комплексу весняних польових робіт на належному рівні з дотриманням технологічних вимог та строків. А забезпечити вдале виконання плану дозволить злагодженість дій усіх аграрних підприємств і керівництва управління АПК.

У порядку обговорення виступив начальник районної інспекції захисту рослин Сушина В.П.

Підбиваючи підсумки засідання колегії, голова райдержадміністрації М.В.Гайдай, вкотре наголосив на тому, що об’єм запланованих весняно-польових робіт необхідно провести на належному рівні у визначені терміни, беручи до уваги поради спеціалістів і науковців, дані аграріям під час обласної наукової наради.

Прес-служба райдержадміністрації