25 грудня 2012

 

Голосуйте за пріоритети Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

До 20 липня цього року кожен може проголосувати за нові пріоритети Уряду України в рамках реалізації міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на найближчі два роки.

Винесені на голосування пропозиції до плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» були попередньо напрацьовані представниками інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, робочими групами Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Залучилися до обговорення Ініціативи й представники громадськості з Чернігівської області під час експертної он-лайн зустрічі, яку 10 травня провів Секретаріат Кабінету Міністрів.

Пропозиції, зокрема, стосуються розкриття даних про будівництво інфраструктурних об’єктів, забезпечення відкритості продажу публічних активів та арештованого майна, створення системи «Прозорий бюджет», верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників, надання громадянам вільного доступу до екологічної інформації. Акцент також на розкритті даних видобувних галузей, створенні он-лайн платформи для взаємодії з інститутами громадянського суспільства, забезпеченні відкритості у сфері освіти тощо.

За рекомендаціями Керівного комітету Ініціативи, до плану дій мають увійти до 15 зобов’язань.

Увага! Обрати із запропонованого переліку зобов’язань 15 пріоритетних можна за посиланням.

Довідково. Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» спрямована на об’єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

Ініціатива започаткована на сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2011 року лідерами 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів (Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південна Африка, Великобританія та США). Станом на 1 липня цього року до Ініціативи приєднались уже 75 країн та 17 субнаціональних урядів.

У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов’язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.

Україна є членом Ініціативи з 2011 року. За цей час Урядом спільно з органами влади на місцях та громадянським суспільством реалізовано 2 дворічні плани дій, виконання третього плану триває. У рамках реалізації попередніх планів дій запроваджено державне фінансування політичних партій, доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів, систему електронних публічних закупівель «ProZorro», електронні петиції, ЕІТІ стандарти, електронні декларації тощо.

 

 

Секретаріат Кабінету Міністрів України

Партнерство “Відкритий уряд”: кращі практики від України партнерам

 

TI Україна ділиться досвідом впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» з країнами Євразійського регіону

Transparency International Україна презентувала досвід впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (ПВУ) в рамках першої міжнародної зустрічі з питань відкритого урядування в країнах Євразійського регіону, яка відбулась у Києві. 36 відділень глобального руху Transparency International (39% всіх відділень) залучені та працюють із урядами в ініціативах публічної підзвітності, включаючи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Упровадження нових стандартів взаємодії уряду та громадянського суспільства, співпраця із міжнародними організаціями, система публічних електронних закупівель ProZorro й електронне декларування викликали найбільшу зацікавленість іноземних гостей. Важливим рішенням стало приєднання TI Україна до «Паризької декларації», ініціативи із трьома пріоритетними завданнями: відкриття інформації про бенефіціарних власників, налагодження діалогу між урядом і громадськістю із використанням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, а також електронні закупівлі.

На думку експерта з урядування ТІ Україна Олесі Архипської, ініціатива ПВУ є результативною в Україні завдяки проактивній позиції громадянського суспільства: «Наявний механізм Ініціативи – це унікальна можливість трансформації та розбудови системи належного відповідального врядування. Нашим найближчим завданням буде не лише подальша трансформація системи взаємодії інститутів громадянського суспільства із урядовими структурами в Україні, протидія корупції, але й розбудова транснаціональної платформи стейкхолдерів.

У зустрічі взяли участь представники як країн-учасниць Ініціативи, так і країн, що ще не приєдналися до неї, а також представники Керівного комітету та групи підтримки ПВУ (США). Представники органів державної влади та інститутів громадянського суспільства з України, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Монголії, Таджикистану обговорили кращі практики впровадження міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» задля забезпечення прозорості та підзвітності державної політики, протидії корупції, залучення громадськості до прийняття рішень.

Представник Партнерства «Відкритий Уряд» Шрея Басу представила основну інформацію про Ініціативу, її місію та результати діяльності протягом 5 років її існування, а також окреслила подальші перспективи розвитку Ініціативи.

Головний операційний директор Інституту управління природними ресурсами, член Керівного комітету Ініціативи Суніта Каймал зосередила увагу на перевагах ПВУ та важливості обміну досвідом між країнами Євразійського регіону. «Україна є одним з ключових гравців у Партнерстві та може своїм прикладом надихати інші країни на проведення реформ відкритого урядування», – відзначила вона.

Президент Інституту Відкритого Урядування Молдови Вероніка Крецу зазначила, що ПВУ допомагає Україні бути єдиною та амбіційною щодо реформування, а це є особливо важливим у кризовий час.

Заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша представила український досвід впровадження Ініціативи та поінформувала про нові напрямки її розвитку.

За даними звіту «Індекс Відкритого Уряду» World Justice Project за 2015 рік Україна посіла 43 позицію серед 102 країн світу.  У групі «Країни Східної Європи та Центральної Азії» Україна займає 4 позицію, поступившись Грузії, Боснії і Герцеговині та Македонії. Оцінювалися країни, які беруть та не беруть участь у впровадженні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» за чотирма вимірами: публічність законів та урядові дані, право на інформацію, участь громадян, механізми звернень. Країни-учасниці мають вищу позицію в рейтингу.

ТІ Україна є партнером в реалізації національного Плану дій Ініціативи, просуванні стандартів відповідального, належного, відкритого врядування та постійно моніторить хід її впровадження із самого початку. Стан реалізації Ініціативи на 1 лютого 2017 року відображено в інфографіці.

Міжнародна зустріч «Відкритий Уряд: Євразійський вимір» організована Кабінетом Міністрів України, Інститутом управління природними ресурсами, Міжнародним фондом «Відродження», групою підтримки Партнерства «Відкритий Уряд».

Довідково

20 вересня 2011 р. у рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започаткували Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд», підписавши Декларацію Партнерства. Україна приєдналася до Ініціативи у вересні 2011 року. Станом на 1 лютого 2017 р. до Ініціативи приєдналися 75 країн.

Інфографіка про ініціативу “Партнерство “Відкритий уряд” українськоюанглійською та російською мовами.

 

Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»: є результати, обговорено перспективи на 2016-2018 роки

 

21 березня в Клубі Кабінету Міністрів України відбулось представлення доповіді Незалежного механізму звітування про реалізацію Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні у 2014-2015 роках та обговорення пропозицій до плану дій на 2016-2018 роки. У заході взяли участь представники Керівного комітету міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», міжнародних організацій, органів виконавчої влади України, інститутів громадянського суспільства.

 

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Геннадій Зубко, відкриваючи захід, наголосив, що відкритість роботи державних органів є запорукою ефективності державної політики, а абсолютна прозорість комунікацій між владою і громадянським суспільством дозволить змінити застарілі підходи та отримувати якісний зворотній зв'язок. Це, на переконання Геннадія Зубка, і є головною метою реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Віце-прем’єр-міністр поінформував присутніх про прогрес у виконанні Плану дій з реалізації Ініціативи. Зокрема, це стосується законодавчого врегулювання питань спрощення порядку отримання громадськими об’єднаннями статусу неприбуткової організації, децентралізації повноважень з надання найбільш важливих для громадян адміністративних послуг, запровадження системи оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також він зазначив, що отриманий від незалежних експертів звіт за 2014-2015 роки важливий для організації подальшої роботи в рамках Партнерства "Відкритий Уряд".

- Сьогодні необхідно визначитися з подальшими завданнями для побудови максимально ефективної співпраці. Люди мають бачити результат, користуватися ним, брати участь у всіх заходах, які готуються Урядом і вищим керівництвом держави. А головне – брати участь у формуванні пріоритетів громад. Ми спільно повинні вибудувати масштабний план дій на найближчий рік і визначити завдання, які необхідно виконати, — зазначив Геннадій Зубко.

Важливою частиною заходу стало обговорення пропозицій щодо реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках. Вперше таке обговорення організовано Урядом у форматі «світового кафе». Учасники у малих групах за допомогою модераторів виробили пропозиції у рамках 5 «великих викликів» Ініціативи (поліпшення державних послуг; підвищення рівня доброчесності в державному управлінні; більш ефективне управління державними ресурсами; створення безпечних громад; підвищення корпоративної підзвітності). За результатами голосування учасники заходу відібрали найкращі пропозиції, які будуть враховані під час розроблення проекту Плану дій з реалізації Ініціативи.

Від Чернігівської області участь у заході взяла заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Оксана Сердюк.

До речі, напрацювання пропозицій до чергового етапу реалізації Ініціативи відбулося 2 березня цього року у форматі «круглого столу» в Чернігівській облдержадміністрації. Представники інститутів громадянського суспільства висловили свої пропозиції щодо покращення комунікації між діючою владою та громадою. Усі напрацьовані пропозиції громадськості були передані до Секретаріату Кабінету Міністрів України для їх включення до проекту Плану дій з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації


18.06.2014

Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”» працюватимуть і надалі

16 червня у Києві відбулось засідання за «круглим столом» на тему «Партнерство “Відкритий Уряд”: який план дій потрібен Україні?».

Захід відкрив Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак. «Ми проводимо цей круглий стіл для обговорення шляхів впровадження принципів відкритого урядування у діяльність органів виконавчої влади. Перед нашим Урядом сьогодні стоїть амбітне завдання – визначити пріоритети реалізації Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”». Такі пріоритети мають відповідати очікуванням суспільства і бути націленим на конкретний результат», — сказав Міністр.

Ініта Пауловіча, заступник Постійного представника ПРООН в Україні у своєму виступі підкреслила важливість розроблення якісного плану заходів з реалізації Ініціативи та його належного впровадження: «Важливо, щоб розроблений план не був покладений на полицю, а став реальним інструментом зміни у житті громадян», — зауважила пані Ініта.

Представниками інститутів громадянського суспільства були надані пропозиції щодо реалізації Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”» у наступні роки.

Зокрема, проект плану заходів буде посилено питаннями забезпечення доступу до публічної інформації та протидії корупції.

На засіданні за «круглим столом» було підбито підсумки серії публічних консультацій з громадськістю, проведених для обговорення проекту плану заходів з реалізації Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”».

Попередні зустрічі з громадськістю вже відбулися за підтримки Програми розвитку ООН в Україні у містах Львові, Херсоні та Дніпропетровську. Крім того, представники громадськості мали можливість взяти участь в он-лайн обговоренні цього документу.

За результатами обговорення проект плану заходів буде доопрацьований робочою групою, створеною в Секретаріаті Кабінету Міністрів, за участю заінтересованих представників інститутів громадянського суспільства. Після доопрацювання він буде внесений в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України.

До роботи круглого столу долучилась делегація з представників громадських організацій Чернігова.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації


24.04.2014

Впровадження міжнародної Ініціативи
«Партнерство “Відкритий Уряд”» буде активізовано

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністрові Кабінету Міністрів Остапу Семераку забезпечити координацію впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”».

Зокрема, Остапу Семераку доручено утворити робочу групу за участю представників інститутів громадянського суспільства та органів виконавчої влади, яка продовжить роботу над пропозиціями до проекту плану заходів з впровадження Ініціативи у 2014—2015 роках.

Також МЗС доручено підготувати та внести на розгляд Уряду пропозиції стосовно внесення змін до складу Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”».

Оновлений склад Координаційної ради розгляне пропозиції до плану заходів з впровадження Ініціативи у 2014—2015 роках, підготовлені робочою групою. Крім того, вони будуть винесені на широке громадське обговорення.

За інформацією з сайту
«Громадянське суспільство і влада»


18/03/2013

Відкритий уряд в пострадянських країнах – міф, що починає ставати реальністю

Чи можливий уряд, який служить суспільству, а не керує ним? Відповідь на це питання шукали урядовці, громадські активісти та журналісти із 6 пострадянських держав під час підсумкової зустрічі експертів, зацікавлених у розвитку в країнах Східного партнерства та Росії глобальної ініціативи Партнерство Відкритий Уряд (анг. - Open Government Partnership - OGP). 15 березня уповноважені представники Грузії, Вірменії, Молдови, Азербайджану, Росії та України відзвітували про результати втілення міжнародної ініціативи у своїх державах. Зокрема, чи вдалося експертам ініціювати реальні перетворення в країнах, чи створено дієві платформи для діалогу влади та громадянського суспільства, чи розроблено інструменти для втілення ініціативи.

За висновками експертів, найактивніші країни у впровадженні відкритого врядування - Молдова та Грузія. Вони не лише повністю перейшли на електронний документообіг, а й відрізняються прийняттям якісного законодавства і високим рівнем комунікації між владою та громадянським суспільством. У Грузії всі держзакупівлі відбуваються онлайн. У Вірменії можна зареєструвати свій бізнес за 15 хвилин, не виходячи з дому. Молдова має онлайн базу даних на всіх урядовців країни. Крім того, в Молдові є чимало програм для мобільного телефону, за допомогою яких громадяни можуть повідомляти про житлово-комунальні проблеми відповідним органам, відправляти скарги чи заяви про проблеми у школі чи дитсадку. Росія, Україна та Азербайджан поки що відстають від сусідів – їм характерна недостатня комунікація між НУО та владою, відсутність політичної волі, а також низька якість розробленого в рамках національного плану законодавства.

«OGP — це насамперед зобов’язання влади бути відкритою, де існує реальна участь та залученість громадян у процес прийняття рішень, а самі громадяни зацікавлені користуватися наявними інструментами та даними», - пояснив Олексій Хмара, президент Transparency International Україна. Ця організація координує участь громадськості в OGP-ініціативі в країнах Східного партнерства та Росії. «Завдяки OGP суспільство отримує можливість контролювати владу, - наголосив Іраклі Мелашвілі, помічник прем'єр-міністра Грузії, — але ж треба ще вміти користуватися цим інструментом», — додав він. Дійсно, як зауважила Тетяна Толстенєва, менеджер з питань розвитку Фонду свободи інформації з Росії, в її країні пропозиції держави починають випереджати запити власних громадян, а значить навчити людей користуватися новими інструментами відкритості стає особливо важливим.

Саме тому представники громадянського суспільства запропонували усім зацікавленим в розвитку відкритості влади повною мірою користатися можливостями нової інтерактивної платформи http://www.ogpractices.org/. На цьому сайті вже можна не тільки знайти офіційні документи з тематики OGP на пострадянському просторі, успішні практики відкритого врядування, а й скористатися найбільш дієвими інструментами контролю дій влади. У нагоді усім зацікавленим можуть стати й промо-відео з тематики OGP. Незабаром відеотека сайту поповниться новим промо-відео. Право на його виготовлення виборола команда Грузії, презентувавши кращу ідею ролику з тематики використання інструментів OGP.

Джерело: http://ti-ukraine.org/news/2657.html

 

 

11.12.2012

 

 

Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією. Він відзначається щорічно за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (Організація Об’єднаних Націй). В цей день у багатьох країнах світу проходять демонстрації, зустрічі та семінари.

Конвенція ООН з корупції була відкрита до підписання 9 грудня 2003 року в м. Меріда (Мексика). На сьогоднішній день конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 — ратифікували, у тому числі і Україна.

Метою конвенції є попередження і викорінення корупції, заохочення і підтримка міжнародної співпраці і технічної допомоги у попередженні корупції і боротьбі з нею.

Представники ООН вважають, що «корупція підриває економічний розвиток, ослаблює демократичні інститути і принцип верховенства закону, порушує громадський порядок і руйнує довіру суспільства, тим самим даючи змогу процвітати організованій злочинності, тероризму та іншим загрозам безпеки людини».

Згідно рейтингу корупції від міжнародної антикорупційної організації Transparency International у 2012 році Україна набрала 26 балів зі 100 можливих.

В міжнародний день боротьби з корупцією у м. Києві, Холі НСК Олімпійський, відбувся Громадський антикорупційний форум «Мій рецепт боротьби». В ході заходу проведена дискусійна панель «2012-й антикорупційний. Чи є надбання?» за участю відомих громадських антикорупціонерів. Модерував захід відомий тележурналіст Андрій Куликов. В подіумній дискусії прийняли участь Олексій Хмара — представник Transparency International в Україні з питаннями Громадських антикорупційних інструментів, Віталій Шабунін, з Центру протидій корупції з питанням української корупційної діри і рецептами рятування грошей, Вікторія Сюмар, з Інституту масової інформації — з питаннями доступу до інформації і як через це впливати, Андрій Качор з громадської компанії «Наступ» з програмою наступу на корупцію та порадами впливу з власного досвіду.

Дискусійна панель стала майданчиком розгортання антикорупційної боротьби. Друга частина Форуму була присвячена творчій майстерні «Без корупції. Знаю як!» в окремих майстер-класах по національних та локальних практиках.

Громадські діячі поділилися досвідом конкретних антикорупційних проектів в освіті, медицині, на дорогах, на транспорті, в журналістиці.

Кульмінацією заходу стала вулична інформаційно-мобілізаційна акція «Корупція, давай, прощавай!». Вуличний перфоменс «А можна залізти в кишеню?» — театралізована акція з перехожими з одночасною роздачею листівок, запис відео звернень охочих повідомити про досвід боротьби чи проблеми від корупції, народне антикорупційне караоке «Корупція, давай, прощавай!» з виконанням частівок-переможців народного конкурсу.

Форум завершився спільною фінальною антикорупційною частівкою. У форумі взяли участь понад 200 громадських активістів з усіх куточків України. Чернігівщину також представляли три громадських організації.

Наталя Надирова, регіональний координатор Партнерства Відкритий Уряд, член громадської Ради

 

 

08.11.2012

 

 

Учасники міжнародного наукового конгресу оцінили впровадження Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“» на території України

25-26 жовтня відбувся міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні», організатором якого виступило Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Під час офіційної церемонії відкриття заходу Олена Панова — заступник Директора Представництва Програми Розвитку ООН в Україні, зазначила, що інформаційно-комунікаційні технології надають інструменти для досягнення сталого людського розвитку і рівності, оскільки надають послуги найбільш маргінальним групам населення та покращують прозорість і підзвітність. Відзначено активну роль Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України та Національного центру електронного урядування у впровадженні Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“», а також поінформовано про спільні зусилля у створенні веб-порталу Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“». Цей портал стане потужним інструментом для поширення інформації, що стосується Ініціативи і залучення суспільства до процесу прийняття рішень.

Під час онлайн включення Івар Талло — засновник Академії електронного урядування Естонії, проінформував присутніх про партнерство Академії із Національним центром електронного урядування України з реалізації заходів Плану дій. Одним із напрямів співпраці є впровадження пілотного проекту «Електронний регіон — Електронна Дніпропетровщина» на виконання Меморандуму взаєморозуміння між Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою, Національним центром електронного урядування та Академією. Проведено експертизу проекту Концепції побудови комплексної системи «Електронний регіон».

В рамках роботи секції «Партнерство „Відкритий Уряд“» учасникам було продемостровано відеозвернення Рауля Замбрано, старшого радника з політики розвитку ІКТ Програми Розвитку ООН з Нью-Йорку, який наголосив на ключових елементах Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“» — прозорості, підзвітності та участі, які також є принципами демократичного врядування, та ІКТ, що робить участь можливою. Україна прийняла амбіційний План дій, що вимагатиме постійно діючого моніторингу та вчасного корегування дій.

Про проміжний стан реалізації Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“» виступила Олеся Архипська, керівник Національного центру електронного урядування (Е-урядування), заступник генерального директора з питань Е-урядування ДП «Держінформресурс України». За оцінкою НЦЕУ 78% заходів Плану дій знаходяться у процесі виконання, з них біля 25% заходів вже виконано. Впровадження Ініціативи — це новий формат роботи влади, взаємодії із громадянами, інститутами громадянського суспільства від відкритого діалогу до партнерства.

Представники Громадського партнерства на підтримку впровадження Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“» представили результати громадського аудиту стану реалізації Ініціативи на рівні обласних державних адміністрацій. Лариса Колос, голова правління МГО «Школа рівних Можливостей», регіональний координатор у Київській області, зазначила, що об'єктом моніторингу стали органи публічної влади місцевого рівня — обласні державні адміністрації та місцеві ради. Джерела інформації: звіти регіональних координаторів громадського партнерства та відомості, що наявні у публічному доступі. Загальний відсоток успішності становить 51,6%, з них заходи:

забезпечення участі громадськості у врядуванні — 21,8%;

забезпечення доступу до публічної інформації — 12,5%;

боротьби із корупцією — 15,6%;

впровадження адміністративних послуг — 21,8%;

впровадження електронного урядування — 28,1%.

За рейтингом у першу п’ятірку регіонів-лідерів впровадження ініціативи входять: Чернігівська, Вінницька, Київська, Херсонська та Донецька області. Найгірше становище справ у Тернопільській, Черкаській, Закарпатській, Харківській областях та АР Крим.

Під час онлайн включення регіональний координатор ініціативи у Запорізькій області, голова правління ГО «Народний захист» Наталія Заболотна наголосила, що, на жаль, на прикладі Запорізької області розглядається негативний досвід реалізації ініціативи. У влади відсутнє розуміння необхідності невідворотності змін, відсутня взаємодія із громадськістю, громадськість займається стимулюванням влади до дій замість взаємодії. Проекти громадськості на підтримку впровадження ініціативи не знаходять підтримки у влади.

Експерт з урядування та сталого розвитку проекту ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» Олена Урсу презентувала проект, спрямований на впровадження елементів Е-врядування в 29 містах-партнерах, а саме: створення офіційних міських веб-сторінок, впровадження систем управління якістю муніципальних послуг/ISO, створення центрів надання адміністративних послуг, впровадження електронного документообігу та підтримки веб-проектів, що базуються на краудсорсингу.

Спільну стратегію дій Міністерства культури України, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, Національного центру електронного урядування та програми «Бібліоміст» в рамках реалізації ініціативи «Бібліотеки — мости до електронного урядування» щодо забезпечення доступу громадянам України до державних онлайн ресурсів презентував директор програми «Бібліоміст» Матей Новак.

Говорячи про механізми електронної демократії, радник Голови Держінформнауки Денис Гурський зазначив: «Влада має звернути увагу на громадські ініціативи в глобальній мережі інтернет. Створюються сотні веб-додатків, які дійсно змінюють життя людей на краще. Громадяни самі створюють та будуть створювати інтерактивні мапи проблем, рейтинги лікарів, сервіси для волонтерів. Кооперація із авторами таких веб-додатків дозволить розвинути засади прямої демократії та додати інноваційну складову розвитку «Партнерства „Відкритий Уряд“».

На виконання Плану заходів «Партнерства „Відкритий Уряд“» під час роботи секції та виставки представлено прототип офіційного веб-порталу «Партнерство „Відкритий Уряд“», створеного Національним центром електронного урядування за підтримки ПРООН, державну систему електронних звернень та запитів на інформацію, систему електронної взаємодії органів виконавчої влади, створених Державним підприємством «Державний центр інформаційних ресурсів України».

Пряма інтернет-трансляція онлайн-включення відбувались за підтримки генерального інтернет-партнера компанії «Адамант». Відеозвіт планується розмістити на сайті Національного центру електронного урядування.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

 

 

28.09.2012

 

 

В Чернігівській області триває робота по реалізації Урядової Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“»

10 вересня 2012 року заступником голови обласної державної адміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Віктором Тканком затверджено План заходів з підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності виконавчої влади в області у рамках реалізації Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“».

План розроблено з урахуванням пропозицій громадськості на виконання п. 6 розпорядження Кабінету Міністрів України Про затвердження плану «Партнерство „Відкритий Уряд“» заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“».

26 вересня 2012 року у залі облдержадміністрації під час засідання Громадської ради при облдержадміністрації регіональним координатором громадської Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“», президентом громадської організації «Академія розвитку» Наталією Надировою було надано інформацію про хід реалізації в області Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“». Також Наталія Надирова відповіла на питання присутніх та запросила членів Громадської ради при облдержадміністрації долучитися до робочої групи з моніторингу виконання в області Ініціативи «Партнерство „Відкритий Уряд“».

 

 

Конференція Регіональні перспективи просування технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії на виконання «Плану дій з впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Партнерство Відкритий уряд»» (З досвіду м. Миколаєва та міст-лідерів з модернізації системи врядування»)

 

 

14 червня 2012 рік

м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20

Організатори:

Миколаївська міська рада та Миколаївській міській голова

ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» www.frgn.mk.ua

Національний центр електронного урядування http://www.nc.gov.ua/

«Громадське Партнерство на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» www.toro.org.ua/ogp

zakon2.rada.gov.ua/laws/show/514-2012-р

ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" (муніципально-громадський центр "Е-урядування")

За фінансової підтримки: МФ «Відродження» в рамках проекту ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Просування технологій електронного урядування та електронної демократії в місті Миколаєві" .

Мета:

сприяння створенню на місцевому та регіональному рівні умов для успішного виконання плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в розділі е-врядування шляхом:

• обговорення ходу реалізації міської програми "Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 рр." , напрацювання рекомендацій щодо подальших кроків у м Миколаєві;

• вироблення спільної політики дій щодо подальшого просування технологій електронного урядування та електронної демократії як складової плану дій з впровадження в Україні Ініціативи “Партнерство «Відкритий уряд”, що затверджена Розпорядженням КМУ від 5 квітня 2012 р. № 220-р) на місцевому та регіональному рівнях.

Завдання:

• Підведення підсумків реалізації першого етапу Програми "Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 рр."

• Презентація розділу «Впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії» імплементаційного плану ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»;

• Презентація та узагальнення успішних практик виконання впровадження технологій електронного урядування, електронної демократії, системи надання адміністративних послуг тощо;

• Аналіз викликів ( внутрішніх/зовнішніх та суб’єктивних/об’єктивних) виконання плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Відкритий уряд» на регіональному та місцевому рівні;

• Формування рекомендацій органам місцевого самоврядування, місцевим державним адміністраціям, інститутам громадянського суспільства на виконання розпорядження КМУ від 5 квітня 2012 р. № 220-р «Про схвалення плану дій з впровадження в Україні Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд»».

Учасники (цільова аудиторія конференції):

• Депутати Миколаївської міської та Миколаївської обласної ради, керівники підрозділів виконавчого комітету Миколаївської міської ради Миколаївська, представники Миколаївської Обласної державної адміністрації;

• Працівники Центрів обслуговування громадян (ЦОГ), що діють на базі 18 філій Центральної бібліотечної системи м. Миколаєва;

• Громадські експерти та практики мережі «Громадське Партнерство на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» www.toro.org.ua/ogp ;

• Представники Асоціації «Міста електронного врядування України» (Вінницька міська рада, Славутицька міська рада, Українська міська рада, Івано-Франківська міська рада, Енергодарська міська рада, Нетішинська міська рада та інші);

• Представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади України та зацікавленої громадськості.

Очікування:

Вироблення учасникам конференції:

1. рекомендацій органу місцевого самоврядування м. Миколаєва щодо подальших кроків з впровадження Програми "Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 рр." ;

2. пакету рекомендацій органам місцевого самоврядування, місцевим державним адміністраціям щодо комплексу ( крок-за кроком) що необхідні для просування технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії на виконання вимог діючого законодавства України;

3. спільної політики дій з виконання розпорядження КМУ від 5 квітня 2012 р. № 220-р «Про схвалення плану дій з впровадження в Україні Ініціативи “Партнерство «Відкритий Уряд»» в частині просування технологій електронного урядування та розвитку електронної демократі на місцевому та регіональному рівнях.