13 лютого 2013

 

ПРО ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ТА ВИДАЧІ ПОСВІДЧЕНЬ БАГАТОДІТНОЇ РОДИТИНИ

 

Закон України від 19.05.2009 № 1343-YІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2015 № 1099 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім`ї»

 

Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Єдиними документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї.

Посвідчення видаються на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 209 “Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї” із змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. № 319 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 209» сектором сім’ї, молоді та спорту Бахмацької райдержадміністрації виключно одному з батьків за місцем його реєстрації протягом десяти днів після подання таких документів:

- заяви батька або матері про видачу посвідчень;

- завірених копій свідоцтв про народження дітей;

- завіреної копії свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);

- копії сторінок паспорта батька та/або матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

- довідки про склад сім'ї (форма № 3);

- фотокарток (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;

- довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);

- довідки структурного підрозділу райдержадміністрації, виконавчого органу міської ради про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різною адресою).”;

Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з 6 років.

Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.

Для продовження строку дії посвідчень до сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації подаються:

- довідка про склад сім'ї (форма № 3),

- завірені копії свідоцтв про народження дітей;

- довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).

Дні прийому громадян з питань оформлення та видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї проводяться завідуючим сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації щовівторка та щочетверга з 9.00 до 12.00.

За детальною інформацією щодо порядку оформлення та видачі посвідчень звертайтесь до сектору сім’ї, молоді та спорту Бахмацької райдержадміністрації (вул. Першотравнева, 36, 3-й поверх, каб. 14, тел. 3-11-38)