back

ЗАРОБІТНА ПЛАТА – НА КОНТРОЛІ ПОДАТКОВОЇ

26 березня 2010

ЗАРОБІТНА ПЛАТА – НА КОНТРОЛІ ПОДАТКОВОЇ

Як відомо, податок з доходів фізичних осіб є головним джерелом формування місцевих бюджетів. За два місяці нинішнього року надходження податку з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету склали 2039,3 тис. грн., що на 120,2 тис. грн. більше минулого року. Проте значна частина коштів продовжує залишатися у «тіні». Тому на сьогодні одним із основних завдань податкових органів залишається виявлення необлікованих та прихованих доходів, упередження та руйнування схем ухилень від оподаткування, виявлення «тіньових» коштів, а також дотримання законодавства при виплаті заробітної плати.

З початку 2010 року податківцями спільно з працівниками інших органів влади проведено рейди, під час яких перевірено місця здійснення діяльності 16 суб’єктів господарювання – підприємців. В результаті встановлено відсутність у 16 найманих працівників трудових угод з приватними підприємцями та 7 громадян було залучено до державної реєстрації. Після перевірок до бюджету додатково надійшло 2,4 тис. грн. Порушення виявлені в 2 випадках при наданні транспортних послуг, в 3 – на пилорамах, інші – в сфері торгівлі. По одній перевірці матеріали були направлені до прокуратури.

Документальними перевірками правильності нараху-вання податку з доходів фізичних осіб з початку року донараховано та стягнено до бюджету 11 тис. грн.

Проведений аналіз виплати заробітної плати показав, що в районі є чимало громадян, які працюють на підприємствах та в підприємців, продовжують отримувати зарплату нижче встановленого мінімального рівня. До речі, з 1 січня 2010 року мінімальна зарплата становить 869 грн. на місяць. Керівники таких підприємств заслуховуються на засіданнях робочих груп. З початку року проведено 6 засідань.

Хотілося б нагадати, що до Кримінального кодексу України внесено зміни, що посилюють відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати та передбачають накладання штрафу на посадових осіб підприємств та громадян-підприємців.

О. ЛУКАШЕНКО. Заступник начальника ДПІ у Городнянському районі.